Nieuws
18/5/2026

Inzet van een casemanager GGZ in de eerste lijn

In een artikelenserie van De jonge psychiater worden vernieuwende projecten uit het ZonMw onderzoeksprogramma GGZ belicht. Een van die projecten is de inzet van een casemanager GGZ in de eerste lijn.

Onze directeur Tessa van der Valk geeft in dit artikel haar visie op de uitkomsten en de rol van de POH-GGZ binnen herstelgerichte en netwerkgerichte zorg.

Tessa: "De POH-GGZ is bij uitstek een netwerkspeler: het bevorderen van samenwerking tussen professionals (binnen en buiten de huisartspraktijk) en het optimaal benutten van expertise elders zijn belangrijk in de functie. Er is dus veel overlap met de functie casemanager GGZ. Het lijkt logisch om de coördinerende rol expliciet bij de POH-GGZ te beleggen.

Belangrijk is hier samen met de professionals in de praktijk richting aan te geven: wie ligt dit al goed en wie heeft hier juist nog iets te leren? Is er voldoende tijd om hier invulling aan te geven?"

Lees het artikel >>